PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734597}
7,1 21 422
oceny
7,1 10 1 21422
6,3 3
oceny krytyków
Prokurator
powrót do forum serialu Prokurator

Zbrodnia -> podejrzany nr1 -> super mega twist -> podejrzany nr 2 -> A! jednak to nie on, wiec wracamy do podejrzanego nr 1 albo idziemy na całość i dajemy podejrzanego nr 3 -> super mega twist -> okazuje się, że zabił podejrzany nr1/2/3 albo całkiem ktoś inny. Logika prowadzenia śledztwa nie ma nic do rzeczy, nowe dowody wyrastają jak grzyby po deszczu, niezwykle przenikliwy obdarzony szóstym zmysłem prokurator zawsze znajdzie brakujący element układanki (z resztą jest przecież fanem puzzli). Jeżeli pan prokurator jednak coś pominie (np. to że studio nagraniowe po strzale w głowe nie było spowite karmazynem albo że nie sprawdzili czy coś się nagrało tylko dopiero ślepa (tutaj uwaga trochę takiego swojskiego policjanta "przecież ona jest ślepa co może wiedzieć") reporterka odkryła, że coś się zarejestrowało, to zawsze ktoś gdzieś mu podsunie rozwiązanie.

PS Bonus: jakim cudem meloman może słuchać muzyki na walkmanie? Wytlumaczy mi ktoś? Słuchanie opery na tak wybitnym nośniku musi być zachwycające!

ocenił(a) serial na 5
Niskobudzetowy

Co do słuchania "na walkmanie" - mp3 ma się do dobrego walkmana i dobrych kaset jak golf do mercedesa.
Z tym że oczywiście powstaje pytanie - skąd pan prokurator miałby teraz mieć dobrego walkmana i dobre kasety :D
Bo winyle i owszem, mógłby mieć, sprzęt do nich takoż.

ocenił(a) serial na 3
andre_

Teraz jest taka mnogość dobrych formatów elektronicznych, że na pewno znalazłoby się coś lepszego niż taśma kasety.

ocenił(a) serial na 5
Niskobudzetowy

Że by się znalazło to wiadomo, ale przecież nie o to chodzi.

ocenił(a) serial na 6
Niskobudzetowy

Pod warunkiem, że nie jest się dinozaurem i kojarzy się coś takiego jak komputer czy FLAC albo EAC. Główny bohater akurat taki jest, stąd zapewne Walkman.

andre_

jakosc dzwieku na walkmanie nawet z dobrej kasety jest lepsza niz mp3 albo flac? analogia vinyl > mp3 w tym wypadku raczej nie zadziala

ocenił(a) serial na 5
plone

Jest lepsza, mp3 spłaszcza i odczłowiecza - ale to moje osobiste zdanie, nie poparte żadnymi badaniami. :)

Tak czy owak jestem w stanie zrozumieć gościa, mp3 słucham tylko w przypadkach gdy nie mam innego nośnika z daną muzyką.

andre_

W każdym nowym aucie, zaraz po zakupie wymieniam CD na kaseciaka. A na poważnie.

Taśma ma swój urok i na dobrej chrome czy metal, można uzyskać niesamowitą jakość i głębię dźwięku, której żadna mp3 nie osiągnie. Kwestia tylko podstawowa - odsłuch na porządnym segmentowym kaseciaku, wzmacniacz analogowy stereo i para konkretnych kolumn. Walkman to raczej wybitnego odsłuchu mieć nie będzie.

perun_6

wiadomo, tez mam sentyment to wszelkich analogow, zwlaszcza do zaszumionych kaset z falujacym tempem, ale ta glebia dzwieku glownie z tych szumow wynika

ocenił(a) serial na 6
plone

Jakość kaseciaka na pewno jest lepsza niż mp3, ale od FLAC ? Szczerze wątpię. Sentyment a jakość dźwięku to 2 różne sprawy.

Krytykant

dzięki Twojej odpowiedzi zaczalem sie zastanawiac co ja w ogole robilem na forum prokuratora lol

ocenił(a) serial na 6
plone

Pisałeś ciekawe komentarze :)

ocenił(a) serial na 4
Niskobudzetowy

Odpowiem bardziej na temat :P

Mnie też serial zniechęcił właśnie za brak jakiejkolwiek logiki w prowadzeniu śledztwa. Na moje scenarzyści tak bardzo chcieli się wyróżnić i nie powielać schematów, że zapomnieli o logice śledztw. Lepiej wg. mnie byłoby gdyby pierwsze odcinki nawet "powtórzyli" dochodzenia z jakiegoś innego serialu, ale dobrze wykreowali postacie. Aktualnie scenarzyści chcą nam przedstawić bohaterów i zaskoczyć nas tożsamością mordercy. Niestety zamiast reakcji "nigdy go nie podejrzewałam" jest raczej reakcja "na serio mam w to uwierzyć?"

ocenił(a) serial na 5
Niskobudzetowy

o do walkmana, to mam podejrzenie, ze chodzi o sprzęt, używany kiedyś przez Jego syna i dlatego z takim uporem maniaka, prokurator go używa.

ocenił(a) serial na 3
alja9

Może tak być w istocie.

ocenił(a) serial na 6
alja9

Jego syn miał 4 lata w chwili zaginięcia, więc raczej nie używał walkman'a ;)

ocenił(a) serial na 8
Azzurro

Czemu niby nie? Ja używałam, co innego, że potem zniszczyłam kilka kaset :D

ocenił(a) serial na 5
Azzurro

to tak, jakbyś powiedział ze teraźniejsze czterolatki nie używają tabletu, telefonu, komputera itd.. ;)

Niskobudzetowy

Dr House posiada jeszcze większą schematyczność i często wręcz niesamowitą kulminację zbiegów okoliczności, a patrz ilu ludziom się serial podoba. Można by rzec, że słabe porównanie, że przecież taki "Prokurator" nie dorasta "House'owi" do pięt, no ale od czegoś trzeba zacząć. Ja chyba wolę oglądać w telewizji, jak pan Prokurator słucha muzyki na walkmanie, niż jak bracia Mroczkowie wcinają kotlety.

ocenił(a) serial na 3
elfka77

Dr. House i Prokurator to niebo a ziemia. Nie ma w ogóle porównania. Prokurator to takie dochodzeniowki amerykańskie z lat 70-80. Tandeta i zero suspensu.

Niskobudzetowy

No toć chyba wyraźnie napisałam, że jedno nie dorasta drugiemu do pięt. Tyle że widzisz, od czegoś trzeba zacząć, a lepszego serialu w telewizji polskiej to idzie ze świecą szukać.

ocenił(a) serial na 7
Niskobudzetowy

Nie ma to jak mój ukochany SARKAZM!!!! To sobie właśnie myślałam, gdy oglądałam "Procha"... Scenariusz, jak scenariusz, ale klimat serialu jest fajny.

Niskobudzetowy

Co tam walkman... Te politpoprawne sceny z procesów to jakaś groteska. A w odcinku z kradzieżą dziel sztuki to już kompletna komedia... Kto jak kto, ale Miłoszewski, autor "Bezcennego" musiał wiedzieć, że "Portret młodzieńca" Rafaela był malowany na drewnie, a nie na płótnie.. Jest prawda czasów w których żyjemy i prawda ekranu, która mówi :) W tym scenariuszu nic się nie klei. I te pająki, Chryste... :)

ocenił(a) serial na 6
mps12ag

Jak dla mnie, scena z pająkami jest najlepsza, gdy "cyga" dowiaduje się o małym pajączku co może mu zrobić.

Niskobudzetowy

najlepszy jest zielinski. lazi, pociaga nosem i mowi: ale przeziebielem sie! Albo wstaje od stolu: ide sobie zrobic herbate. To jest sila polskich filmow. Dialogiem potwierdzic to, co widac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones