PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596084}
5,7 18 837
ocen
5,7 10 1 18837
4,2 4
oceny krytyków
Syberiada polska
powrót do forum filmu Syberiada polska

Te dzieci nie miały po 3-4 lata, że klepią naiwnie, co od dorosłych usłyszą. Sceny, jak bez drgnięcia
powieki kablują na rodziców do NKWD... błagam, a niby miały wychowanie patriotyczne. Rodzice im
nie wytłumaczyli, że przy złych panach w mundurach to ani pary z gęby? Przez cały ten czas? Tadzio
Dolina po 5 latach Syberii w najbardziej idiotyczny sposób zaczepia żołnierza radzieckiego,
domagając się zwrotu "własności" swojego brata - po pierwsze, w 1945 powinien już być
podrostkiem, a po drugie, do tej pory nie skumał, co się dookoła niego dzieje? I że za jakiekolwiek
szuranie może tylko zaszkodzić sobie i bliskim? Litości...

ocenił(a) film na 7
katkanna

też mi to zgrzytało, jak dzieciaki wierszyk recytowały, to nie mogłam uwierzyć w ich naiwność...

katkanna

Takich niedoróbek jak z wiekiem dzieci jest więcej, recytacja wierszyka też mi podpada, ale ponoć to na faktach. To całkiem możliwe, że niedożywienie rzuca się ludziom (a dzieciom zwłaszcza) na rozum.

ocenił(a) film na 3
jan_niezbedny0

No niestety wszyscy bohaterowie po 5 latach Syberii wyglądają tak samo (z wyjątkiem Peszka), dzieci są w tym samym wieku etc. Część bohaterów pod koniec filmu zachowuje się, jakby nadal nie kumali, co się wokół nich dzieje.

katkanna

O ludziach praktycznie niezmienionych 7 latami zesłania pisałem na innym wątku, poza tym nieścisłości - komendant obozu, który na wstępie niby obiecuje Dolinie, że z zemsty za ojca zamieni mu życie w piekło, a potem właściwie tylko się powtarza i bardziej marudzi niż przechodzi do konkretów.
Najbardziej przekonującą postać gra Bohosiewicz.
Poza tym są lepsze filmy o zsyłkach, np. "Wszystko co najważniejsze".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones