PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727833}
6,8 4 484
oceny
6,8 10 1 4484
3,0 3
oceny krytyków
Sprawiedliwy
powrót do forum filmu Sprawiedliwy

Dzień dobry Wszystkim,

czy wiecie może w jakiej miejscowości znajduje się klasztor, w którym kręcone były sceny do tego filmu?

I czy zakonnicy (reprezentowani w filmie przez przeora) to może dominikanie?

Przeczytałam w jednym z opisów, że film kręcony był w Radziejowie, okolicach Spychowa i w Kampinosie, ale nie znalazłam informacji gdzie dokładnie ten klasztor był sfilmowany.

Będę wdzięczna za odpowiedź, jeżeli ktoś wie.

Bardzo podobały mi się zdjęcia w tym filmie, plenery, budynki, pokazanie realiów.

A sam film BARDZO DOBRY, gorąco polecam!
Oceniłam go na 9 i uważam, że zasługuje na to.

użytkownik usunięty
nastasja_filipovna

Bez wątpienia jest to klasztor w Krośnie, choć momentami miałam wrażenie, że to „podrasowana” Święta Lipka ;) Odnośnie do zakonników - przeor, wnioskując po stroju, wyglądał mi, tak jak i Ty podejrzewasz, na dominikanina. Ale tu ręki sobie uciąć nie dam, bo nie jestem aż tak biegła w tych sprawach, poczekam z Tobą na eksperta ;)

ocenił(a) film na 9

Dziękuję bardzo!

ocenił(a) film na 7
nastasja_filipovna

Bialalisica nie dodała, że chodzi o Krosno na Warmii obok miasta Orneta. A budowla to tzw. zespół pielgrzymkowy z kościołem NMP i św. Józefa. Aktor - przeor jak dobrze zauważyłaś ma ubiór Dominikanina. Jest on identyczny jak u Paulinów różni się przepasaniem (którego nie widać na filmie) i czarną kapą z kapturem, którą jak pamiętam przeor miał w jedne ze scen.

nastasja_filipovna

A wiesz może jak Hania trafiła do Kibucu? Bo ja jakoś tego nie uchwyciłem.

nastasja_filipovna

To Franciszkanie, nie Dominikanie. Klasztor jest słynny ze scen filmowych w samym Krośnie, niecały kilometr od Ornety. Autentycznie Franciszkanie nadal zajmują ten klasztor. Natomiast w Radziejowie także kręcono filmy i tego trzeba szukać pod Wąsoszem Podlaskim. Zaznaczam, że podlaskim, bo w Polsce są 3 Wąsosze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones