PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33181}
8,2 12 316
ocen
8,2 10 1 12316
7,6 11
ocen krytyków
Piętro wyżej
powrót do forum filmu Piętro wyżej

Uwielbiam ten film,za każdym razem gdy Henryk Pączek śpiewa umówiłem się z nią na dziewiątą to ogarnia mnie nostalgia.
Jest to doskonała komedia omyłek,jakich brak w dzisiejszej kinematografii polskiej.
Scena powrotu na rauszu z kurą jest obłędna.
Widziałam ten film tyle razy a i tak zawsze śmieje się jak opętana i czasami się wzruszę.
Eugeniusz był cudownym aktorem,który będzie żył dłużej niż my wszyscy uwieczniony na filmowych taśmach.
Mam tylko nadzieję że moje pokolenie i młodsze nie dopuści do tego by dziedzictwo naszego polskiego kina poszło w odstawkę.

Holly__Golightly

Tylko sprostuję, że to była gęś, a nie kura ;-)
A Piętro Wyżej jest rzeczywiście cudowne. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że staram się rozgłaszać wśród znajomych o polskim kinie przedwojennym, a nawet ich zmuszam do oglądania Boda, Żabczyńskiego, Dymszę i innych :-)

ocenił(a) film na 10
ZielonaPlazma

Ornitolog ze mnie nie będzie :P
Cenię całą wymienioną trójcę,jednak numerem jeden zawsze będzie dla mnie Bodo,szkoda że obecnie w kinie nie mamy takich postaci...

użytkownik usunięty
Holly__Golightly

oglądając Bodo nie mogę nigdy zapomnieć jak skończył.........mam ochotę płakać i wyklinać na komunistów, wymordowali nam najwspanialszych ludzi - aktorów, akowców....ale to nie mniejsce na takie dyskusje, po prostu chciałam zaznaczyć, jak bardzo boli mnie oglądanie Bodo na ekranie, chociaż naprawdę wolałabym aby było zupełnie innaczej.

ocenił(a) film na 10

tak,to przykre :(((
jednak kiedy patrzę na niego nie myślę o tym tylko pozostaje pod wpływem jego uroku i czuję do niego niepohamowaną sympatię...

użytkownik usunięty
Holly__Golightly

zazdroszczę, też chciałabym oglądać filmy z Bodo i nie myśleć o tym, co stało się z nim podczas wojny :(

ocenił(a) film na 10

Protazy i Damazy widząc ludzi z bródką krzyczą "biber"(przynajmniej ja tak słyszę :d).Może mi ktoś pomóc i powiedzieć co to znaczy?

użytkownik usunięty
tomko55

Ciekawe skąd wytrzasnęli jusstina ;)

ocenił(a) film na 10

nie o to chodzi. To była gra
Kto pierwszy zauważy obywatela z brodą i krzyknie "Biber" wygrywa
1 pkt jeżeli broda czarna
2 jeżeli siwa
a jeśli na rowerze, to dodatkowo 3 pkt za rower
a jak ktoś dotknie bródki to 2 pkt ekstra :D

ocenił(a) film na 8
Holly__Golightly

Wspaniały komentarz. Nic dodać, nic ująć. II Rzeczpospolita to była ostatnia prawdziwa Polska...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones