PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6855}

Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów

A Nightmare On Elm Street 3: Dream Warriors
7,0 23 572
oceny
7,0 10 1 23572
6,7 11
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów

Ogólnie film to niezły straszak, trzyma w napięciu i ma naprawdę niesamowite efekty specjalne. Ale czasem trochę przesadzano - np. głowa Freddy'ego w formie potwora, czy jego zwłoki wstające z worka. Te sceny były OK, ale niezbyt pasują do filmu. Racja, w jedynce też były takie dziwne cusie, ale tam to było stonowane. A tutaj coraz to lepsze - Freddy kukiełka, Freddy potwór, Freddy szkielet itd. Tak samo ten wątek, że we śnie każdy ma swoje zdolności i moce - też zbyt przekombinowane. Bardzo podobał mi się początek w łazience, albo śmierć Phillipa, którego Freddy jak marionetkę za jakieś żyły, czy coś wyciąga i zrzuca z dachu (fajne ujęcie Kruegera nad placówką). Ogólnie film ujdzie, ale liczne przekombinowania są. A - klimat i muzyka też są odpowiednie i dają dodatkowe punkty na korzyść filmu. 5/10

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Wszyscy zarzucają ten pomysł z mocami nastolatków - a to przecież właśnie na tym opierała się fabuła filmu. Twórcy (a wśród nich, warto zauważyć, Frank Darabont) chcieli pokazać, że terroryzowani młodzi ludzie, wcale nie muszą być bezbronni, wystarczy że uwierzą w siebie. A moce całkiem fajne - najbardziej podobała mi się moc Joeya, śmierć Willa złamała mi serce. Ciekawym pomysłem było przeniesienie akcji ze Springwood do szpitala Westin Hill w innym stanie. Jedyne co się nie zgadzało to wprowadzenie postaci Nancy - przecież zginęła w finale pierwszej części. Co do Freddy'ego-Węża, to mnie mocno wkurzył, scena z Phillipem-Marionetką zniesmaczyła i zniesmacza do tej pory. I jeszcze jedno - nie mów, że domyśliłeś się, iż Siostra Maria Helena to Amanda Krueger (wątpie, że ktokolwiek zgadł). Ogólnie najlepszy film o Freddy'm.

ocenił(a) film na 8
Shiloh

A wiesz, że podejrzewałem? Co prawda pewny nie byłem, ale tak myślałem, że to może być ona. Aha - szkoda, że jeszcze uśmiercono fajne postacie jakimi była Nancy i jej ojciec :/ Phillip marionetka to jedna z lepszych i mocniejszych scen filmu.

ocenił(a) film na 9
Shiloh

Te moce są możluwą do wykonania rzeczą.
poczytaj sobie o LD ang.Lucid Dream

ocenił(a) film na 6
Shiloh

moim zdaniem spora ilość osób zgadła że to ona, ja sam podejrzewałem choć wiadomo, aż do końca nie można być pewnym, ale fakty na to wskazywały- ni z tego ni z owego pojawia się, wie wszystko o przeszłości wszystkiego co związane z Freddim, wie jak go powstrzymać (w teorii), więc można się było domyślić'

ocenił(a) film na 8
Konreador

Tak rzeczywiście trzeba było się domyślać kim była ta zjawa, pod koniec filmu jak byk doktorek dostrzega ją raz jeszcze kręcącą się przy nagrobku Amandy Kruger i sam dochodzi do wniosku że to ona była Matką Krugera, a że Nancy zginęła w jedynce to już normalna rewelacja, to chyba podczas napisów końcowych ginęła bo pomimo że oglądałem ten film z 5 razy to sobie tego nie przypominam, 3 część najlepsza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones