PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5541}
7,4 18 142
oceny
7,4 10 1 18142
7,0 14
ocen krytyków
Faraon
powrót do forum filmu Faraon

Nareszcie!!!!

ocenił(a) film na 9

Nareszcie dojrzałem do tego, żeby ten film choć trochę zrozumieć. Pamiętam, że w liceum
strasznie mnie męczył, przez książkę się nie przebiłem (choć miałem ochotę to zrobić
dosłownie:)) przez film również. Ale czego tu było wymagać od rozbrykanego, przesiąkniętego światem gier komputerowych, nastolatka.
Zabrałem się za ten film mówiąc szczerze, bo zobaczyłem go u mnie w rekomendacjach i stwierdziłem "hmm
może czas rzucić okiem na to, co polska kinematografia spłodziła kilkadziesiąt lat temu,
a co tak w szczęśliwych latach życia strasznie męczyło". I wyszło na to, że spłodziła
piękne dziecię, bo film jest po prostu rewelacyjny. Autentycznie byłem w szoku jak w
głębokiej komunie było możliwe nakręcenie filmu z takim rozmachem. Sceny
batalistyczne, kunszt aktorów, sceneria, kostiumy, ścieżka dźwiękowa, której w zasadzie
nie uraczyłem i to jest moim zdaniem plus, bo film ma dzięki temu bardziej
psychologiczny klimat (przypomina mi się "to nie jest kraj dla starych ludzi") i nie bez
znaczenia, urzekająco piękne kobiety :D (i to nie jakieś hollywoodzkie plastikowe lale, ale
autentycznie naturalnie piękne niewiasty). Już pomijam samą fabułę, bo to raczej dzieło
Prusa, który był Polakiem :), ale nie mogłem się oprzeć wrażeniu jak bardzo na czasie to
wszystko jest, a może prawie wszystko :D Mam tu na myśli kapłanów, czyt. księży i ich
pociąg do władzy i pieniędzy, oraz wykorzystywania przez nich niewiedzy zwykłych ludzi,
co na przykład nasz szanowny kościół tak skrzętnie czyni (na marginesie przez długi czas
w filmie miałem wątpliwości kto w sporze kapłani faraon ma rację, czy on jest tylko
rozbrykanym nastolatkiem i ma ciągoty do władzy absolutnej, czy też kapłani rzeczywiście
są zdrajcami (a może dwie te opcje). W każdym razie lekko już podsumowując, bo się
wyjątkowo rozpisałem, film świetny, do polecenia każdemu, choć raczej z adnotacją, że
minimum po skończeniu dwudziestego roku życia, bo rzeczywiście ten klimat i kontekst
jest raczej dla nastolatków poza zasięgiem zrozumienia. Jeśli ktoś dotrwał do tego
momentu, to pozdrawiam :D

ocenił(a) film na 9
abakumow

Nareszcie !!!! Coś mądrego przez młodego... napisane :) Pozdrawiam.
Ps ja tym filmem zachwyciłem się w wieku 10 lat ale może ja jestem inny albo czasy były inne, bo na Kasablance też płakałem a nie byłem jeszcze nastolatkiem gdy ten film oglądałem. Co do twojego stwierdzenia : "choć raczej z adnotacją, że minimum po skończeniu dwudziestego roku życia" to też mam ochotę nieraz tak powiedzieć a nawet więcej, że z adnotacją o minimalnym IQ widza.

voitaco

yyy ja tez jestem młoda i uwielbiam wiele polskich filmów z czasu PRL, łącznie z faraonem. To nie tylko wiek jest kryterium do oceny człowieka i jego inteligencji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones