PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702937}
7,3 70 477
ocen
7,3 10 1 70477
6,0 14
ocen krytyków
Carte Blanche
powrót do forum filmu Carte Blanche

Polskie kino wcale nie schodzi na psy i co jakis czas powstaja naprawde piekne wartosciowe filmy. Nie zgadzam sie z negatywnymi opiniami na temat tego filmu a tym bardziej 'ze szkole ukazano tutaj zbyt wygladzona'... Wcale klasa ukazana w filmie nie wyglada inaczej niz klasy w realnej szkole. PS.DOBRZE NAPISANY SCENARIUSZ, FILM NIE NUDZI, SWIETNA ROLA CHYRY I JAKUBIKA A CO WAZNE PIEKNA MUZYKA W TLE. CHCIALBYM ABY TEN WARTOSCIOWY ZYCIOWY FILM REPREZENTOWAL POLSKE NA OSCARACH 2016. RACZEJ TO BEDZIE NIEMOZLIWE BO PEWNIE 'BOGÓW' WYSLA DO KONKURSU...

punisher822_filmweb

To nie jest film na Oscary... Jest dobry ale czegoś zabrakło.

ocenił(a) film na 10
Ziqu

Jest bardziej na OSCARY niz 'BOGOWIE'. Wiele nieanglojezycznych filmow o prostej nieskomplikowanej fabule walczylo o OSCARY i jestem tego pewien ze 'CARTE BLANCHE' jest lepiej strawny niz 'BOGOWIE'. Zreszta my tu gadu gadu a ja po raz kolejny pisze ze 'BOGOW' pewnie wysla ale prawda jest taka ze to raczej slaby 'MIASTO 44' pojedzie walczyc o nominacje...

punisher822_filmweb

Bogowie są lepszym filmem niż Miasto 44, ale to właśnie Miasto 44 ma największe szanse - jest najbardziej w amerykańskim stylu. Tak mi się wydaje,

punisher822_filmweb

Problem w tym, że Miasto 44 wypuszczono bodajże 19 września, a termin wybierania filmów do OSCARÓW 2016 zaczyna się od 1 października :P Także Miasto 44,mogło być wysłane do OSCARÓW 2015, ale jak wiemy Ida poszła no i wróciła z statuetką :)

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Zgadzam się w stu procentach. "Bogowie" też uważam za dobry film, ale ten zdecydowanie bardziej mnie poruszył. Muzyka, fabuła, rewelacyjna gra aktorska... Według mnie niczego nie zabrakło. Polskie kino potrafi robić dobre filmy.

ocenił(a) film na 10
kkasia12345

KASIU i pamietaj ze duza zasluga ze ten film oglada sie tak dobrze jest scenariusz. Napisano go w zgrabny sensowny sposob co powoduje ze film nie nudzi. Powiem szczerze ze 'CARTE BLANCHE' podobal mi sie bardziej i od 'BOGOW' jak i od 'SŁUZB SPECJALNYCH'...

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 10
kkasia12345

I zauwaz jak trudno jest ukazac w filmie tragedie jaka jest utrata wzroku... Tutaj sie to udalo rewelacyjnie...

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

a ja sądzę że jednak "Bogowie" bardziej się nadają na export, to film który mnie poruszył. "Carte blanche" mnie po prostu wzruszył a momentami miałam wrażenie ze usłyszę "O Captain! My Captaine!"... Nie znaczy to że film mi się nie podobał bo jak na polskie kino to porządny obraz ale można powiedzieć że porusza emocje ale niewiele wnosi do życia osoby która go obejrzała przynajmniej w moim przypadku.

ocenił(a) film na 10
czarownicasia

'BOGOWIE' nie maja szans w walce o OSCARY i badz na to gotowa. 'BOGOWIE' to film dosc trudny w odbiorze i dlugi a w USA i ANGLII nie lubia filmow z napisami. Tam raczej podobaja sie filmy gdzie wiecej sie dzieje niz sie mowi. 'MIASTO 44' zapewne zostanie nominowane bo porusza temat ktory Ameryka kocha czyli 2 wojna swiatowa i mordowanie Polakow i Zydow. Nie podobal mi sie zupełnie film 'MIASTO 44' ale pewnie to on wygra losowanie na reprezentanta Polski na OSCARY.

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

co do "Miasto 44" to się z Tobą zgodzę-film zrobiony typowo pod widza "hollywodzkiego" z żadna fabułą ale wizualnie robiący wrażenie. I przyznam że właśnie dzięki stronie wizualno-dźwiękowej obejrzałam film z niejakim zainteresowaniem, no i jakby nie patrzeć "Miasto 44" oddaje nastrój tamtych dni a dla mnie jest to niesłychanie ważne. Ale w US&A lubią raczej patrzeć na Shoah niż mordy na Polakach więc szans na cokolwiek film raczej nie ma.

ocenił(a) film na 10
czarownicasia

'SŁUZBY SPECJALNE' raczej nie beda kandydowaly bo w bardzo zlym swietle by na swiecie pokazaly mafijno rzadowe uklady w Polsce. Wyobraz sobie sytuacje ze 'S.SPECJALNE' wygrywaja eliminacje i jada na OSCARY2016 a ludzie na swiecie ogladaja Polske gdzie wiele uladow rzad-mafia nie rozni sie od tego co jest w Rosji... Tam tez znikaja niewygodne osoby lub w dziwnych okolicznosciach gina... PS.WYDAJE MI SIE ZE 'BOGOWIE' I 'MIASTO44' BEDA WALCZYLY MIEDZY SOBA O STATUS PRETENDENTA DO POLSKIEGO OSCARA. INNEJ OPCJI NIE WIDZE... 'CARTE BLANCHE' PRZESZEDL BEZ WIEKSZEGO ECHA I WIELU WIDZOW NA NIEGO NIE CHODZI A PAMIETAJ TEZ ZE MA MARNA REKLAME. 'BOGOW' I 'MIASTO 44' REKLAMOWANO WSZEDZIE A TEN SWIETNY FILM RACZEJ NIE...

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

nie oglądałam "służb specjalnych" bo wystarczy mi na co dzień wałków w tym kraju ;) ale tak samo jak "Gomorra" pokazała zupełnie inną mafię niż ta np. z "Ojca Chrzestnego". Wszystkie te filmy pokazują nasz kraj ale każdy jednak jest o czymś innym... nie zgodzę się jednak że "Carte Blanche" przeszedł bez echa, większość moich znajomych jeśli już nie była to się wybiera. Ale to jest taki film "ku pokrzepieniu serc", prawdziwa historia człowieka doświadczonego przez życie ale "Piękny umysł" to to nie jest... Nie zmienia to faktu że w zalewie kretyńskich polskich komedyjek film wyróżnia się zdecydowanie :)

punisher822_filmweb

Wybacz moje czepialstwo, ale niemalże w każdej swojej wiadomości wspominasz o filmie Bogowie, więc przestań proszę odmieniać ten tytuł, bo strasznie razi to po oczach. A propo. Zauważyłem, że masz u siebie w komputerze dość popularny problem z klawiaturą, ale jest bardzo łatwy sposób na jego rozwiązanie. Już spieszę z pomocą. Otóż po lewej stronie klawiatury znajduje się przycisk o nazwie "CAPS LOCK". Jego wciśnięcie powoduje przełączenie na tryb wielkich liter i wprowadzany tekst staje się mało czytelny. Zdarza się, że podczas "klepania" w klawiaturę można włączyć ten tryb przypadkowo i wnioskuję, że u Ciebie okresowo się tak dzieje (no bo przecież nie używałbyś celowo Caps Locka, aby ludzie lepiej widzieli to co piszesz co nie? Jestem pewien, że jesteś na tyle ogarnięty, żeby rozumieć, że jak ktoś ma problemy ze zbyt małym rozmiarem czcionki to używa powiększenia poprzez skrót CTRL + "+"). A rozwiązanie jest bardzo proste :-) W momencie gdy zauważysz, że wprowadzany przez Ciebie tekst składa się z samych wielkich liter, naciśnij przycisk "CAPS LOCK" i po kłopocie ;-) Czasem na klawiaturze zamontowana jest dioda LED sygnalizująca załączenie takiego trybu - jeśli się nie świeci to znaczy, że możesz pisać dalej.

A teraz na temat.
Zgadzam się z Tobą w takiej kwestii, że film Bogowie ma mniejszą szansę na nominację niż Miasto 44. Film jest bardzo dobry, ale ma w sobie zbyt dużo "polskości" - sceny, które my rozumiemy i utożsamiamy się z nimi, mówiąc sobie "tak wtedy było", nie powiedzą zbyt wiele obcokrajowcowi. Niemniej jednak tak jak pisałem, film jest świetny i zaliczam go do jednego z lepszych jakie oglądałem w ostatnim czasie.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Zgadzam się.Polacy w dzisiejszych czasach potrafią robić dobre filmy :)

ocenił(a) film na 10
simon3333

Polska kinematografia ma sie dobrze i zauwazylem pewien trend ktory sprawia ze jest dobrze... Trend o jakim mowie to produkowanie wiecej filmow z roznego gatunku a nie glownie syfne KOMEDIE ROMANTYCZNE lub jakies prymitywne pseudo OBYCZAJOWE. Calkiem niedawno w polskim kinie panowala moda i mania na KOMEDIE ROMANTYCZNE bo swietnie sprzedawaly sie w kinach a ostatnimi czasy mam wiele innych gatunkow. PS.TEZ MYSLISZ ZE 'BOGOWIE' ZOSTANA WYBRANI NA OSCARY 2016???

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

"Bogowie" akurat mnie nie urzekli...
Większość osób zajarała się tym filmem,bo jest o dobrych uczynkach i ratowaniu życia.Oczywiście pochwalam to,jednak dla mnie to zagrywka pod publiczkę...
Jack Strong o wiele lepszy...

ocenił(a) film na 10
simon3333

A z puli filmow polskich majacych premiery w roku 2015 jak myslisz ktory bedzie walczyl o OSCARA? Na MIASTO44 nie liczmy bo jest poprostu lipne pod wzgledem scenaruszowym i aktorskim. Efekty wizualne i scenografia to jednak nie wszystko...

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Już nie pamiętam jak to jest,ale czy przypadkiem nie tak,że jak film ma premierę od października wzwyż,to zalicza się na następny rok ?
"Miasto 44" miało premierę we wrześniu,czyli chyba już mogło być brane pod uwagę na Oscarach które były w tym roku. ?Mogę się mylić z tymi miesiącami :)
Co do samego filmu "Miasto 44" - nawet niezłe ale pupki nie urywa :)
Może wymienię Ci po prostu polskie filmy,które miały premierę w 2014 i 2015 i które mi się podobały (kolejność przypadkowa) :
Jack Strong
Carte Blanche
Służby specjalne (planuję obejrzeć miniserial)
Fotograf
Serce, Serduszko
Jeziorak

Nie widziałem jeszcze :
Body/Ciało
Ziarno prawdy

ocenił(a) film na 10
simon3333

BODY i ZIARNO PRAWDY ponoc sa super. Tak slyszalem...

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Prawda jest taka że Polska schodzi na psy tylko w kwestii KOMEDII które od lat nam po prostu nie wychodzą,tak jak wychodziły w latach 80 i 90 oraz końcem XXI wieku. Tak po 2006 roku NI Hu,HU nie chce wyjść nic konkretnego co by pobiło poranek kojota,chłopaki nie płaczą itp:.
Polska zawsze była bardzo dobra w robieniu filmów obyczajowych,Dramatów,Biograficznych. Niestety ale muszę to napisać Wojenne i Historyczne też nam teraz Hu&^%$o wychodzą gdzie właśnie jeszcze w latach 80,90 i pod koniec lat 90 wychodziło nam to całkiem dobrze. Wydaje mi się że w przypadku Komedii,Historycznych i Wojennych filmów próbuje się nowych metod itp: przez co wychodzi to jak wychodzi czyli słabo.
W przypadku Sensacyjnych,Biograficznych,dramatów jak i obyczajowych filmów są sprawdzone metody bez wydziwiania itp:...

Takie Miasto 44 było bardziej kpiną z powstania warszawskiego niż filmem Historycznym, szczególnie moment w którym leciał Dubstep czy jakieś idiotyczne wyobrażenia z efektami. Po prostu nie ma już dobrych aktorów tak jak kiedyś i mam tu na myśli np: Linde,Lubaszenko,Pazura,Baka, i innych którzy po prostu świetnie grali. Czy to w komedii, czy to w sensacyjnym filmie. Dajmy na to takiego KOTA on się w zupełności nie nadaje do filmów historycznych czy Sensacyjnych a już nie raz udowodnił że świetnie gra w Biograficznych filmach np: Bogowie, czy Skazany na Bluesa. Gdzie taki Linda świetnie umiał grać w Komediach,Sensacyjnych filmach, Dramatach itp: za to reżyserka totalnie mu nie wychodziła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones