PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=381854}
5,8 59 520
ocen
5,8 10 1 59520
4,7 9
ocen krytyków
Świadek koronny
powrót do forum filmu Świadek koronny

Blacha wygląda jak jakiś pindolololo a nie gangster, to jakiś spanikowany ciota który biegnie w ręce policji jak ledwie go ktoś postraszy. Wieje strasznie tanią gangsterką: jakieś mini pieski w klubach z "gangsterami" albo koleś w czerwonym garniturze i adidasach. Co to ma być? To było raczej śmieszne. No ale biorę pod uwagę że to film z przed 8 lat.

ocenił(a) film na 8
iwona1510005

Musisz byc prawdziwa znawczynia Warszwskiego półswiatka...

Blanco1988

Na szczęście nie jestem. Mówię tylko jak ja to odebrałam, we mnie budzili śmiech a nie jakiś strach czy respekt. Poza tym w różnych filmach w których są wątki gangsterskie są moim zdaniem lepiej ukazane postacie.

ocenił(a) film na 8
iwona1510005

a moze wlasnie w tych filmach sa przesadzone kreacje?
Widzisz, np James Bond był wzorem do nasladowania dla kazdego mezczyzny, ale faktycznie byl "tajnym" agentem ktory w realnym swiecie nie ma racji bytu...

ocenił(a) film na 6
iwona1510005

hahaha zgadzam sie z tym Pindolololo hahaha xD

iwona1510005

prawdziwa znawczyni zorganizowanej grupy przestepczej w polsce:)..................

ocenił(a) film na 7
iwona1510005

Bo to jest Polska a nie Ameryka czy Mafia sycylijska co ty myślałaś ze każdy z nich będzie chodził w garniturze od Hugo Bossa czy Gucciego i dawał 1000 $ napiwku ,,Masz od Jurka Kilera na waciki " takie są czasy nawet sam Masa napisał w swojej książce bodajże ,,O porachunkach polskiej mafii " o tym ze niektórzy gangsterzy w jego czasach nie mieli gustu i woleli przejebać kasę na coś innego niż na ubrania a mafie to widzieli w filmach lub od mediów jak ich nazywano i właśnie dlatego reżyser chciał pokazać prawdę jak wyglądają gangsterzy zwykli chłopaki z biedy wychowani albo na Pradze w Warszawie lub w biedniejszych dzielnicach z marzeniami ze kiedyś wyjdą z tej biedy :)

KrukLBK

Nikt nie mówi o gustownych garniturach ale proszę Cię jakieś śmieszne pieski, adidaski, istny cyrk. Nie trzeba być od razu z mafii żeby siać postrach, nawet zwykli kibole budzą większy strach niż te śmieszne postacie z filmu. Weźmy choćby na pierwszy rzut oka Krew z krwi gdzie pojawiają się wątki gangsterskie - czy ktoś tam biega w czerwonym gangolu? no raczej nie.

iwona1510005

popatrz sobie jak wyglądają płatni mordercy. Takie zwykłe chłopaczki. Jakby oderwać od pługa czy spod sklepu. Nie wyglądają jak Jason Statham prędzej jak steve Buscemi.

Smieszą cie pieski i adidaski ? W latach 90 (a do tych odnosi się serial odwróceni. Pruszków lat 90 tylko "przeniesiony" niektórymi faktami w dzisiejsze realia) te adidaski czy pieski były warte więcej niż przeciętny polak zarabiał. Popatrz jak ubierał się Pershing. Koszule hawajskie, kolorowe krawaty. Dziś też uważano by to za lekko mówiąc wstyd. Wtedy - w czasach gdy Polacy nosili swetry szyte przez babcie był to szczyt elegancji i lansu.

kuboski7

Jeszcze jedno. Mniej śmieszy mnie polski gangster w dresach niż Ubrany w najdroższy garnitur paker w typie bonda który "sledzi" kogoś "niezauważony", albo "śledzi" kogoś Astonem Martinem za 100 000 euro

kuboski7

dlatego tak jak mówię, biore pod uwagę fakt że to film z 2008r i nie przedstawia aktualnych zdarzeń.

ocenił(a) film na 7
iwona1510005

Nie ogladaliscie serialu odwroceni wiec moge wam wybaczyc ta ignorancje ;)
"Koles w czerwonym" niel byl gangsterem tylko czlowiekiem na uslugach gangstera, zwyklym chlopaczkiem z szarych kamienic, ktory nie znal sie na stylu. Myslisz ze przypadkowo pokazano go w filmie od stop do glow zeby ukazac niestandardowy stroj? No zastanow sie.
Moim zdaniem postacie sa bardzo wyraziste i szczerze mowiac nie chialbym ogladac typowych karkow w ich rolach. Czy Al Pacino to jakis bydlak? Albo Danny DeVito ze swoim 1,5m i piskliwym glosem jak dziewczynka? A niejednokrotne gral twardego, bezwglednego gangstera w najlepszych produkcjach. Jestescie pograzni w stereotypach dzieci.

Zoh1n

Nie miałam na myśli karka, to właśnie Ty przytoczyłeś stereotyp.

użytkownik usunięty
iwona1510005

Iwonko ,, cyklu,, Moda nie trzeba być ładnie ubrany żeby być bandytą. Z życia lans gubi człowieka .Kibole Hm nie mają Adidasków tylko Co ??? Lata 90 się kłaniają :) . a do samego Blachy wielki mi bandyta powinien dawno w piachu leżeć a nie pajaca skrobać. Tyle kasy nakradł a psy i prawo obrania jakby był kim ważnym w tym kraj. Takie są realia w waszym świecie gdzie złodziej , bandyta ma więcej dopowiedzenia niż zwykły Obywatel. Dla mnie On jest Śmieciem. A do Filmu o cena Dobry mało Dramatu :)
NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA !!!!

wybacz, może jak napiszesz to po polsku to będzie łatwiej.

użytkownik usunięty
iwona1510005

Wybacz !!! Może jak nauczysz się czytać po Polsku to będzie Ci łatwiej zrozumieć. Moje 5 minut się skończyło i na tym zakończymy dalszą konwersacje która nie ma najmniejszego sensu . Nie Pozdrawiam :)

Wstyd żeby dorosły człowiek tak pisał. Ładu i składu to nie ma, rażąca nieznajomość interpunkcji a lekcję na której przerabialiście odmianę przez przypadki chyba opuściłeś. Miej trochę szacunku do forumowiczów bo nie da się czytać tych fatalnie skleconych wypocin. Również nie pozdrawiam.

użytkownik usunięty
iwona1510005

Wstyd to zakładać fikcyjne konto :) Jestem dzieckiem Plose Pani :) Pani Iwono proszę cię to nie forum o Ortografii , Polszczyźnie i naukę Języka Polskiego a o Filmach. Proszę wypowiadać się na temat filmu a resztę proszę zostawić dla siebie czy chłopaka, męża czy kogo tam Pani woli :) Też nie Pozdrawiam Pa

fikcyjne konto? o czym Ty bredzisz. Język ojczysty należy znać na tyle żeby rozmówca mógł nas zrozumieć, w przeciwnym razie nie powinno się udzielać na forach jakichkolwiek. To podstawowe zasady netykiety ale wątpię aby i to pojęcie było dla Ciebie znajome także darujmy sobie dalsza dyskusję. idź zaśmiecać swoje podwórko a nie fora z których korzystają normalni ludzie.

użytkownik usunięty
iwona1510005

Pa :) Dziękuje za miłą Rozmowę :) Pa

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Zoh1n

Czyli aby de vito nie poje bal ci się z pescim

ocenił(a) film na 8
iwona1510005

Nigdy nie byłem i nie będe gangsterem, ale moim zdaniem wizerunek gangstera , który stawia się policji, lata z bronią i strzela do wszystkiego co się rusza i na drzewo nie ucieka to bajka. Myślę, że ktoś kto lekką ręka sięga po spluwe, środowisko gangsterskie raczej by nie zaakceptowało. Taki człowiek przyciąga za dużo uwagi, a tego akurat gangsterzy chcą uniknąć. W tym filmie uważam, że świetnie pokazali wizerunek gangstera. Człowieka który żyje na wysokiej stopie, nie przejmuje sie zbytnio detalami, ale doskonale znającego realia tego świata i umiejącego się dostosować i wykorzystać nadarzające się okazje. Taka jest moja opinia.

Pozdrawiam

Krychu__M

OK rozumiem Twój punkt widzenia choć mam odmienne zdanie. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones