PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=381854}
5,8 59 508
ocen
5,8 10 1 59508
4,7 9
ocen krytyków
Świadek koronny
powrót do forum filmu Świadek koronny

Film<Serial

ocenił(a) film na 4

Film, przy serialu wypada co najmniej kiepsko.
W skrócie, Film to streszczenie serialu ale w sposób taki żeby:

a) Byt Małaszyńskiego był uzasadniony
b) Obciąć najlepsze fragmenty i po prostu przedstawić walkę Pruszkowa z Wołominem
c) Postać Blacha przedstawić jako skruszonego gangstera idioty.

ergo tak można spi*rdolić całkiem niezłą historie.

ocenił(a) film na 6
dessu

Zgadzam się. wystawiłem 6pkt TYLKO ze względu na Więckiewicza.Ciężko tak wspaniały serial streścić w 1,5h ale jak nie potrafią to mogli się za to nie brać. Wyszło idiotycznie. Jak ktoś wcześniej nie oglądał serialu ODWRÓCENI to chyba nic nie zrozumiał z tych na siłę poklejonych niespójnych scen

ocenił(a) film na 4
JustynOryg

Najlepsze jest to ze by sie dało byle by nie wpiepszac malaszynskuego na sile. Nie twierdze ze jest złym aktorem ale tak nasile to aż wstyd.

ocenił(a) film na 6
dessu

Szczerze powiedziawszy według mnie "Świadek koronny" to taki film, przy którym widz ani się zbyt nie wynudzi ani zbyt nie zaciekawi, ot taki film bez historii. Scenariusz ogólnie rzecz ujmując do górnych lotów nie należał, myślę że gdyby być może więcej było opowiedziane o działaniu samej mafii, to podniosłoby to trochę poziom filmu. Niestety wciśnięto na siłę sceny, które po prostu nudziły (np. wychodzenie ciągle podczas reportażu do toalety na balkon - niby miało podkreślić tą wewnętrzną walkę z samym sobą jaką odbywał Małaszyński czy też Grabowska, ale wg mnie było to zbędne). Gdyby to zastąpić takim stricte pokazaniem mafii od kuchni sądzę, że wypadłoby lepiej. Zdjęcia do filmu raczej ciężko ocenić, ponieważ akcja praktycznie rozgrywała się w jednym pokoju, a wszystkie inne sceny po prostu wypadły ok. Irytująca była ścieżka dźwiękowa na początku i na końcu filmu. Muszę natomiast przyznać, że bardzo duży plus za grę aktorską, ale tylko i wyłącznie panów z Pruszkowa :). Więckiewicz, Bobrowski (jeden z moich ulubionych polskich aktorów), Grabowski, Kozłowski i Chabior naprawdę zagrali świetnie. Małaszyński myślę, że akurat nie byłby w stanie wycisnąć coś więcej z tej roli, po prostu źle ułożono jego postać w scenariuszu więc jego też mogę ocenić ok. Natomiast gra aktorska pań jak dla mnie masakra, ale na szczęście nie było scen z ich udziałem aż tak wielu. Ogólnie moim zdaniem film na 5/6 ale ocenę ratuje Blacha i reszta chłopców z Pruszkowa, ode mnie 6/10 :)

dessu

Ty chyba nie wiesz o co biega do końca w tym filmie To prawdziwa historia i dziennikarz grany przez Małaszyńskiego jest prawdziwy.To co się tam w tym pokoju wydarzyło, wydarzyło się naprawdę Na siłę mówisz ? Tu nie ma nic na siłę..

kgrazyna

Jak to się wydarzyło? To jest na faktach i jakiś dziennikarz dotarł do Masy? :O Pierwsze słyszę.

ocenił(a) film na 6
dessu

zgadzam się co do filmu że jest jakiś "niemrawy" w porównaniu do serialu, pozdro

ocenił(a) film na 1
dessu

zgadzam się. Lepiej serial obejrzeć :D Film to jakiś bezsens.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones