PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=381854}
5,8 59 520
ocen
5,8 10 1 59520
4,7 9
ocen krytyków
Świadek koronny
powrót do forum filmu Świadek koronny

Blacha podłożył bombę pod samochód na Wyścigach? W filmie nie ma odpowiedzi na to pytanie...jednak myślicie że to on zrobił? Jesli tak, jakie fakty o tym świadczyły a jeśli nie to również co za tym przemawia...

ocenił(a) film na 6
sylwunia_77

mysle z etak:)
dlaczego - bo jak nie on to kto?

ocenił(a) film na 9
Algra7


a ja mysle ze jeddnak to nie był Blacha.W sumie nie wiem czmeu ale wydajemi sie że blacha to człowiek chonoru wiec jakby to był on to by powiedział Marcinowi w końcu co on mu mógł zrobić? Marcin nie miałby dowodów że Blacha sie przyznał.Także moja odpowiedź brzmi to nie Blacha.

KaLa_3

Człowieku 'chonoru', honor się pise przez H. XD
Myślę, że to nie on... W przeciwnym wypadku przyznałby się prawdopodobnie.

ocenił(a) film na 9
NatLupin

Zawsze miałam problem z ortografią wybaczcie :D

ocenił(a) film na 7
sylwunia_77

Też myślę że to nie Blacha podłożył bombę pod samochód!!

ocenił(a) film na 6
sylwunia_77

w takim razie kto jezeli nie Blacha? pozostaje kolejne niedomowienie...

sylwunia_77

Myślę, że to nie Blacha.

Szkoda, że w filmie nie wyjaśniono tego wątku.
A mogło by być ciekawiej.

ocenił(a) film na 7
sylwunia_77

Ja mam przeczucie, że raczej to mógłby być on ale tak jak piszesz nie ma odpowiedzi na to pytanie w filmie. Można się tylko domyślać...

Myślę, że odpowiedź będzie w serialu Odwróceni [2007].

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
sylwunia_77

Raczej nie Blacha, bo na końcu jak wychodził, to odwrócił się i powiedział Marcinowi, że to nie on.

sylwunia_77

Wg. mnie to na pewno nie byl Blacha Obstawiam 2 osoby. Pierwsza z nich jest żona Blachy, a powodem moze byc: chciala aby Blacha skonczyl z nimi i sie od nich uwolnil. a druga propozycja to Malgosia, ktora mogla sie w ten sposob na nich zemscic za gwalt i w ogole...

ocenił(a) film na 10
killer_82

Tez myślę że to nie był Blacha. Przyszło mi na myśl że może to było specjalnie podłożone przez któregos z gangsterów, żeby zdyskredytować blachę, jakoś go niezbyt lubili, oprócz Skalpela :D

ocenił(a) film na 4
kubazborowski_3

Mozliwe ze byl to blacha. Nie przekonuje mnie argunet ze: powiedzial na koncu ze to nie on. A co mial powiedziec stojac otoczony przez gliniarzy? gdyby powiedzial ze on to by stracil status swiadka koronnego.

Inna sprawa ze moze rezyserowi chodzilo o to ze to nie byl blacha. Wiec gdyby marcin go wtedy zabil, moglby zabic niewinna osobe. A tak wygralo dobro. Troche to jednak naciagane

ocenił(a) film na 8
Kephir

Jak dla mnie sprawa jest prosta:
Kto nie lubił Blachy i chcialby go wsypac???
- Sarnecka
- Kowal
- Sikora

Wiec: Sarnecka nie zrobila tego, bo kocha Blache, a Kowal caly czas go podejrzewal, ze podpierdala z ucha nikt mu nie wierzyl wiec podlozyl pewnie nie osobiscie bombe i od razu powiedzial, ze to wlasnie blacha to zrobil, mozliwe tez, ze Sikora to zrobil zeby reszta bandziorow myslala, ze to Blacha i chciala go wyeliminowac on by sie wtedy przestraszyl i zaczal sprzedwawac wszystkich po kolei...
...aha ktos napisal, ze to Mira, nie mozliwe przeciez on byl ojcem ich dziecka...zreszta ona sie na tym nie zna...

chester32

to zrobiła małgośka. w zemście za to że jej nie pomógł przy gwałcie. Przecież po co by mówiła że to o nja zgwałcił,i po co zabiła z jego pistoletu? chciała go wykończyć!!

ocenił(a) film na 3
barciuw

Wydaje mi się, że zrobił to sam Mnich, żeby poszło na Blachę...

Jeśli nakręcą dwójkę, a raczej tak będzie to Marcin zapierdzieli wszystkich i samodzielnie będzie kierował mafijnym półświatkiem xD

Film jest bardzo słaby...tak go reklamowali. "Małaszyński po raz pierwszy na dużym ekranie", a tak naprawdę zagrał marną drugoplanową rolę...

ocenił(a) film na 5
Klopotor

Zagrał główną rolę, tyle że Więckiewicz go przyćmił.

ocenił(a) film na 7
barciuw

Ale gwałt był po wybuchu- więc w zemście mogła jedynie mówić, że on to zrobił jak już siedziała w więzieniu.

użytkownik usunięty
chester32

No właśnie to mogła być Sarnecka! Chciała sie zemścić na nim! Skoro oskarżyła Blache o gwat to mogła też podłożyć bombe i potem oznajmić że zrobił to Blacha.

JA MYŚLE ŻE TO SARNECKA!

killer_82

On nadal był z żoną i kochali się. Może Blacha trochę dziwnie to okazywał, ale tak. Dlatego jak dla mnie Mira odpada- ona brzydziła się tym, co robili jej mąż i jego "kumple". Według mnie, to mógłby być Kowal, albo Sarnecka. Teoretycznie go kochała (przynajmniej tak mówiła), ale w filmie Blacha mówił, że ona na pewno go kocha jak jasna cholera (sarkazm), bo widzieliśmy jak to okazywała...

sylwunia_77

W filmie nie ma odpowiedzi na to pytanie tylko po to żeby na takim forum jak tutaj lub na innych toczyły się takie właśnie dyskusje - on czy nie on. Bo w zasadzie nic ciekawego o tym filmie powiedzieć nie można, no może poza tym że montaż i zdjęcia są na bardzo dobrym poziomie.
Przede wszystkim jak można wogóle mówić że Blacha to człowiek honoru skoro donosił policji na swoich współpracowników, przyznanie się do winy jak juz ktoś wcześniej powiedział byłoby równoznaczne z utratą statusu swiadka koronnego.
Według mnie to właśnie on podłożył bombę, był bardzo wyrachowanym człowiekiem i był do tego zdolny, miał JAJA!!!

ocenił(a) film na 6
posse_boy

Film był słaby więc raczej nieszczególnie ten wątek mnie zastanowił, ale jeśli miałbym założyć że tworzy on spójną całość i był przemyślany to nie ma żadnego dowodu że zrobił to Blacha.

- oskarża go jedynie Sarnecka, która go kochała i nienawidziła zarazem
- wysadzając samochód Mnichowi, Blacha sprawiłby że miałby tylko cieplej pod dupą..
- ponadto dlaczego miałby to robić, żeby postraszyć Mnicha? czym? kim?
- na zabicie go był za krótki...

ocenił(a) film na 9
posse_boy

Bombę podłożył podajże Ptasiek, jak dobrze wyczajam z fabuły serialu

ocenił(a) film na 7
sylwunia_77

Film bardzo mi sie podobał, ale też mnie to męczyło, a byłam pewna, że ten watek się wyjaśni w filmie. Wydawało mi się na bank, że to nie Blacha, ale zastanawiało mnie- kto w takim razie jak nie on. I myślę, że faktycznie, jak juz Ktoś na forum napisał- to mogła byc Sarnecka. To wydaje mi się najbardziej prawdopodobne.

sylwunia_77

Mi się wydaję, że na 100% to nie Blacha. Obstawiam policję. Czemu nikt na to nie wpadł? Przecież już raz bombę podłożyli. To na bank policja. :)

giancardi_d

Ale przecież Blacha na koniec powiedział, że to nie on... a co do policji-to ta pierwsza bomba była atrapą...więc nie sądzę, żeby narażali na zagrożenie życia tylu ludzi, bo w końcu nie tylko Blacha był na wyścigach.

sylwunia_77

To policja podłożyła bombe, żeby Blacha poczuł się jeszcze bardziej zagrożony i zgodził się na światka koronnego. Potwierdza to fakt, że bomba wybuchła zanim wsiedli do samochodu. Policja nie może nikogo zabić. Dlatego też wymazali z akt policyjnych, że zginęła kobieta w ciąży, bo wszystko by sie wydało i zrobiłby sie niezły bigos.

sylwunia_77

To napewno był blacha! jego reakcja na koniec filmu wystarczy do stwierdzenia ze to on podlozyl bombe..

ocenił(a) film na 1
Mazi_5

To nie Blacha tylko wołomińscy było powiedziane w odwróconych a Małgośka specjalnie powiedziała że to on bo nie pomógł jej jak ją rysiek z kowalem gwałcili

ocenił(a) film na 10
ICEMAN_2

to nie Blacha ...ten kto oglądał odwróconych powinien to wiedzieć bo to był ten kolo co stracił syna w sonacie . . . .Jeszcze Szybki się go pytał dlaczego podłożył Mnichowi tą bombę
Pzdr. .

ocenił(a) film na 9
ania_86

Dokładnie się z tobą zgadzam, to był Ptasiek z wołomina

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones